Güney Kore,İlk İzlenimlerim 1…

Kore günlüğümden aktarıyorum:

İlk gezimiz önce tren sonra ünlü Seul metrosuyla Seul’ün merkezine yolculuğumuzla başladı.

Kızların çoğu acayip gıcıklar bunu hemen belirtmek istedim.Aşağılarcasına bakıyorlar Asyalı olmayanlara ama bizzat Koreli arkadaşlarımın dediklerine göre Asyalı kızların diğer kızlara böyle bakması, onları ,çirkin de olsalar kendilerinden güzel gördükleri için yani kıskandıkları ve kompleksli olduklari içinmiş.

Benim arkadaşlarım da dahil hepsi beyazlatıcı krem kullanıyorlar.Hortlak gibi geziyorlar.Bu arada o kadar inceledim kesinlikle selülit yok :) Ama haklarını vereyim cok iyi giyiniyorlar.Bir o kadar da kısa giyiniyorar.Yalnız kısa giyiniyorlar ama asla goğus dekolteli birsey giymiyorlar.Bu arada hepsi kesinlikle topuklu ayakkabı giyiyor ve marka takıntıları had safhada.Sürekli kıyafetlerini nereden aldıklarından konusuyorlar.

Bir tane bile yakışıklı görmedim desem inanır mısınız :) Böyle yazmak istemezdim ama kızlar da güzel değil bence ,bir kaç hoş kızla karşılaştım ama o kadar. erkekler uzun kızlarda da ortalama 1.67 diyebilirim.Burda zayıflık almış başını gidiyor;erkekler de dahil. Hiç obez insan görmedim.Genç nüfus çok fazla.

İlk 2 gün Seul’deydim simdi Suwon’dayım..Hakikaten güzel yerler.Turistler çok zorlanır burada.İngilizce ne konuşan var ne de ingilizce yazan tabelalar.Kaybolmamak mümkün değil.

Akşamları hakikaten cok haraketli ama haftasonları öyleymiş.Kimse kimseye laf falan atmiyor öyle.Cok fazla telefoncu var…Sinemada İngiltere’de de olduğu gibi (bizde de olmadiği gibi) ara yok.Bu arada sinemada arkadaşlarım cips niyetine paket paket birşeyler aldılar.Film esnasında bir açtılar,kokudan boğulmak üzereydim.İçindeki kurutulmuş ahtapot bacağıydı.İnanın çok ama çok kötü kokuyor.Bir yandan da arkadaşlarım ısrar ediyor.Ölüyordum valla :D

Neredeyse tüm restorantlar full cekiyor.Evde yemek içmek yapan yok sanırım.En azından kaldığım arkadaşlarımın hiçbirinin evinde yemek pişmiyordu.Bu arada bana hiç de ucuz bir yer gelmedi.Biz limitsiz pizzaya 9-10 ytl verirken onlar 35000won veriyor.Türkiye’de 10ytl ye alacağin T-shirt burada 30000won hemen hemen 35-40 milyon.Bütünn dünyaca ünlü markalar var hem de heryerde.Fön cektirmek 25 dolar şok oldum …

Beyazlatıcı ürünler heryerde.Kızların %97’si kullanıyor.Erkeklerin de yarısı….Sadece yüzlerine kullandıklarını gördüm ;bütün vucuda sürdüklerini görmedim hiç.Hazırlanmaları daha doğrusu makyajları en aşağı 1 saat sürüyor valla abartmıyorum.O kadar cok kozmetik ürün kullanıyorlar ki artık ne ne için aklımda hiçbirşey kalmadı.Bir işe de yarasa bari; dedim ya güzel çok az :) Bu arada burada bir cok arkadaşımın evlerinde kaldım ve genelleme yapmak istemem ama hayatımda bu Koreli bayanlar kadar pis temizlikten haberi olmayan insanlar görmedim.Genç kızsın ya ! Evler rezalet.En derli toplusu bile kıl,toz,pislik içinde…Tiksine tiksine arkadaşımla beraber hayrına hergün temizlik yaptık.

Yine çok yorulduk ama turistlik güzel şey…

About hyunsoosea